Życie Parafii

 

 

 

WOTUM 1920

O nas

Nasza Parafia

Parafia św. Jana Pawła II działa prężnie, choć w mocno ograniczonych lokalowo warunkach. W niewielkiej kaplicy odprawiane są msze święte: trzy w dni powszednie i aż sześć każdej niedzieli. Oprócz proboszcza, w życie parafii zaangażowanych jest czterech księży. Aktywnie działa grupa ministrancka, schola dziecięca i młodzieżowa, parafialny chór św. Jana Pawła II, chorągiew Rycerzy Jana Pawła II, ewangelizacyjna grupa Gloriosa Trinita, jest pięć róż różańcowych rodziców modlących się w intencji swoich dzieci oraz tradycyjne koło różańcowe. Przy parafii bardzo prężnie działa Parafialny Zespół Caritas {ilość podopiecznych}

18 dnia każdego miesiąca odprawiana jest Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie duchowe i fizyczne za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, litania oraz ucałowanie relikwii krwi św. Jana Pawła II. Msze święte w intencji Ofiarodawców odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 11:30.

Przy kościele znajdują się też dwa miejsca, upamiętniające niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce w tej okolicy. W Izbie Pamięci Jana Pawła II znajdują się prezenty, które papież otrzymywał od wiernych podczas ich odwiedzin w Watykanie, a także w czasie pielgrzymek do różnych krajów. Są tutaj też pamiątki – klęcznik z wizyty Jana Pawła II w Radzyminie, piuska i stuła, przygotowane dla Papieża na wizytę w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana diecezji warszawsko-praskiej.

W Izbie Pamięci Bitwy Warszawskiej odwiedzający znajdzie dokładny, historyczny opis wydarzeń z 1920 roku, pozna skład wojsk Piłsudskiego, ich plany i schemat działania, zapozna się też z takimi materiałami, jak rozkazy ówczesnych dowódców. W naszej parafii znajduje się także niezwykle bogaty materiał zdjęciowy z tamtego okresu.

Nad parafią i budową Sanktuarium czuwa proboszcz – ks. Krzysztof Ziółkowski.

Wielkie plany to także duże potrzeby finansowe. Sanktuarium od początku budowane jest ze środków pochodzących od Darczyńców – parafii wspomagających oraz osób indywidualnych, a także z „cegiełek” rozprowadzanych podczas rekolekcji głoszonych przez księdza Krzysztofa Ziółkowskiego, proboszcza parafii św. Jana Pawła II oraz kustosza powstającego w Radzyminie Sanktuarium. Część darczyńców przekazuje także stałe, systematyczne wpłaty, które pozwalają na planowanie prac na kilka miesięcy wprzód.

 

Nad parafią i budową Sanktuarium czuwa proboszcz – ks. Krzysztof Ziółkowski.

Ksiądz Krzysztof Ziółkowski

Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie
Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. z rąk J.E. ks. Bpa Kazimierza Romaniuka.
Owocem piłkarskiej pasji Księdza, jeszcze z czasów studiów w seminarium, było założenie Parafialnego Klubu Sportowego Victoria. Tak, taką samą nazwę nosi osiedle w Radzyminie, gdzie obecnie koordynuje budowę Sanktuarium Jana Pawła II. Zanim jednak zaczął tutaj pracę duszpasterską, pracował w pięciu parafiach. Co ciekawe, wszystkie z nich w inny sposób związane są z Bitwą Warszawską. Ksiądz Krzysztof bardzo mocno angażował się w życie wspólnot parafialnych, w których posługiwał. Jednocześnie rozwijał swoją piłkarską pasję, współtworząc Reprezentacyjną Drużynę Piłki Nożnej Księży. Uwieńczeniem zmagań piłkarskich było spotkanie drużyny z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w Jubileuszowym 2000 roku oraz mecz z Gwardią Szwajcarską.
W 2008 roku Ksiądz Krzysztof został Dyrektorem Ośrodka Charytatywno–Opiekuńczego Caritas w Słupnie pod Warszawą. Jednocześnie został delegowany do tworzenia ośrodka duszpasterskiego na osiedlu Victoria w Radzyminie oraz do budowy Sanktuarium, świątyni dedykowanej Janowi Pawłowi II.

CHCESZ POMÓC?

Wesprzyj naszą akcję i dołącz do grona Darczyńców.

Zostań Darczyńcą

Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, albo po prostu masz potrzebę do nas napisać, to to jest właśnie miejsce dla Ciebie. Wpisz w poniższym formularzu swoją wiadomość, a my odpowiemy najszybciej jak to tylko będzie możliwe.

Adres

Parafia św. Jana Pawła II
ul. Słowackiego 58, Radzymin 

telefon

tel. do kancelarii: 530 240 650
tel. do ks. proboszcza: 883 132 883