Sanktuarium Jana Pawła II – wotum dziękczynienia za polskie zwycięstwo

 

WOTUM 1920

Wotum

SANKTUARIUM

Radzymińskie Sanktuarium Świętego Jana Pawła II to wotum dziękczynienia za polskie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej oraz za wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Budowa trwa od 2010 r. Wiele udało się zrobić – w tej chwili mamy stan surowy zamknięty. W 2018 roku, oprócz wstawienia okien, udało nam się wykonać chyba najtrudniejszą do tej pory pracę – wzniesiona została 50-metrowa wieża, która jest drogowskazem dla wszystkich potrzebujących wsparcia za wstawiennictwem Naszego Papieża.

 

 

Potrzeby kościoła wciąż są ogromne – trzeba dach pokryć blachą, wstawić drzwi, wykonać instalacje, położyć tynki, wykonać posadzki, zainstalować ołtarz. Wszystko to wymaga ogromnych nakładów pracy, bo naszym – czyli parafian, proboszcza i biskupa miejsca – pragnieniem jest poświęcenie kościoła w 2020 roku – roku, w którym świętować będziemy setne urodziny Karola Wojtyły oraz stulecie Bitwy Warszawskiej.

Wielkie plany to także duże potrzeby finansowe. Sanktuarium od początku budowane jest ze środków pochodzących od Darczyńców – parafii wspomagających oraz osób indywidualnych, a także z „cegiełek” rozprowadzanych podczas rekolekcji głoszonych przez księdza Krzysztofa Ziółkowskiego, proboszcza parafii św. Jana Pawła II oraz kustosza powstającego w Radzyminie Sanktuarium. Część darczyńców przekazuje także stałe, systematyczne wpłaty, które pozwalają na planowanie prac na kilka miesięcy wprzód.

Na co jeszcze potrzebujemy?

 Całość kosztów:

Elewacja górna na poziomie dachu 234 000 zł
Instalacja elektryczna 444 000 zł
Ścianki działowe, instalacja sanitarna i wodno-kanalizacyjna 117 600 zł
Tynki wewnętrzne 560 400 zł
Balustrady i łazienki 133 200 zł
Ogrzewanie podłogowe i montaż pomp ciepła 405 600 zł
Wylewka posadzki betonowej 104 400 zł
Drzwi 176 400 zł
Roboty malarskie 108 000 zł
Schody zewnętrzne 162 000 zł
Posadzka granitowa w nawach i prezbiterium, ołtarz z ambonką 780 000 zł

Daje to kwotę 3 735 600 zł.

Działamy metodą małych kroków, dlatego teraz skupiamy się na najbliższych pracach związanych z przykryciem dachu blachą.

Dlatego prosimy Cię, dołącz do nas, zbuduj z nami Sanktuarium Świętego Jana Pawła II jako wotum wdzięczności za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej!

Cud nad Wisłą

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bitwie Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą, kliknij poniżej:

CUD NAD WISŁĄ

Kontakt

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, albo po prostu masz potrzebę do nas napisać, to to jest właśnie miejsce dla Ciebie. Wpisz w poniższym formularzu swoją wiadomość, a my odpowiemy najszybciej jak to tylko będzie możliwe.

Adres

Parafia św. Jana Pawła II
ul. Słowackiego 58, Radzymin 

telefon

tel. do kancelarii: 530 240 650
tel. do ks. proboszcza: 883 132 883